Seyahat Esnasında Yardımcı Olabilecek 8 Mobil Uygulama

0
1718

Free Wi-Fi Finder

Yurt dışına gittiğinizde karşılaşılan en sık sorunlardan biri de internetsizlik. Yeni hat almayacak kadar kısa kalacaksınız veya roming de çok pahalıya geliyor sa bu uygulamayı yükleyerek yakındaki free noktaları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Around Me

Çevrenizdeki en yakın eczane, benzin istasyonu, kaportacı, veteriner ya da neye ihtiyacınız var ise bu gezilecek ve turistik yerler dahil hepsini gösteren uygulama.

Local Eats

Gittiğiniz şehirdeki avm ve fast food yiyecekler dışında, sadece yerlilerin bilebilceği tatlı tatlı restoranlar, cafeler bu uygulama ile elinizin altında. “Nearby” seçeneğini işaretleyin ve turistik olmayan seyahatinizi lokal lezzetlerle tatlandırın. En ideali!

MetrO

Bizdeki küçük dümdüz yolda ilerleyen metrolara alıştığımızdan dolayı burada biraz zorlanabiliriz. Karmaşık yapıda ve çok hatlı metrolar için yapılmış bu uygulamada sağa sola sormak bakınmak yerine tüm detayları bu uygulama sayesinde görebiliyor ve kaybolmuyorsunuz. 😀

Wikihood

Gittiniz gezdiniz ama nereyi gezdiniz tarihi özellikleri ne bir tur rehberinede para vermek mi istemıyorsunuz? O zaman Wikihoods uygulaması bu noktada en zengin kaynak. Wikipedia’nın cep hali diyebiliriz.

AirBnb

Otelleri sevmiyorsanız ve o kadar parayı bayılmak istemiyorsanız, gideceğiniz bölgede yaşayanların odalarını kiralayabilir,i arkadaş olabilir ve gezmenize yardımcı olabilirler.

Google Maps

Google Maps uygulamasını bilmeyen yoktur. Online iken çok güzel çalışırken offline da aynı şekilde çalışmaktadır. Gideceğiniz ülkeyi bölgeyi daha önceden google maps haritalarına indirin. Sonrasında telefonunuzda dahili gps varmı yokmu onu iyi öğrenmeniz gerekiyor genelde iphone telefonlarda dahili gps var. Sonrasında internetiniz hatta hattınız bile olmasa gps sayesinde anlık olarak istediğiniz her yere gidebilirsiniz.

XE Currency

Gerçek anlamda anlık dövizi size yansıtan tek uygulama diyebilirim. Yurtdışında işinize çok yarayacaktır.

 

TEILEN
Önceki İçerikAntalya Gezilecek Yerler
Sonraki İçerikTavsiye Hostel Listesi Güncel
Seyma K
Seyma K. araştırmayı, yeni yerler keşfetmeyi, okumayı, müziği ve dansı çok seven bir psikoloji öğrencisi.Yeni yerler, tatlar, aktiviteler keşfetmek istiyorsanız takipte kalın :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here