Dünyadaki En Büyük 3 Akvaryum

0
3099

Chimelong Okyanus Krallığı

Chimelong Okyanus Krallığı Asya Kıtasıında yer edinen Çin Halk Cumhuriyeti’nin Zhuhai Eyalati’nde yer almaktadır. Chimelong Okyanus Krallığı 20 20,72 km² alanda, 12.9 milyon galon su hacmine sahiptir. Akvaryum 2014 senesinde açılmıştır. Asya’daki en büyük akvaryum olmakla beraber, bununla birlikte dünyanın da en büyük akvaryumudur. Chimelong Okyanus Krallığı, 2015 senesinde 7,5 milyon ziyaretçi ile dünyanın en çok ziyaret edilen tema parkı olmuştur.

Ek olarak akvaryum merkezinde katil balina yetiştirme alanları bulunmaktadır. Akvaryumun büyüleyici yerlerini aşağıda bulunan resimlere göz atarak bakabilirsiniz.

 

Deniz Yaşam Parkı, Singapur

Singapur’un Deniz Yaşamı Parkı, şehrin derinliklerini keşfetmek için en iyi yerdir. Resorts World Sentosa’da yer alan bu cazibe merkezi, Sentosa’nın birçok oteli ve diğer turistik mekanlarına yürüme mesafesindedir.

Deniz Yaşamı Parkı keyifli ziyaretçilerine mükemmel bir aile eğlencesi vaat ediyor. Ziyaretçiler, ıslak veya kuru eğlence bileti seçeneği sunan merkezde bireyler ikisi arasından seçim yapabilir.
Parkın üç ana cazibe merkezi var, S.E.A. Akvaryum, Adventure Cove Su Parkı ve Dolphin Island, konukların etkileşime girebileceği bazı şişe burunlu yunuslara ev sahipliği yapıyor.

Güneydoğu Asya Akvaryumu (S.E.A Akvaryumu), 800’ün üzerinde türden 100.000’den fazla deniz hayvanı ve 60 milyon litre su içeren dünyanın en büyük ikinci akvaryumu. Yıldız konumlar, manta ışınları, çekiç köpekbalıkları ve Hint-Pasifik şişe burunlu yunuslar içerir. Adventure Cove Su Parkı, heyecan arayanlara ıslak ve vahşi olma şansı verir. Altı su kaydırağı Riptide Rocket, Güneydoğu Asya’nın ilk hidro-manyetik roller coaster , bir dalga havuzu ve 620m uzunluğundaki Adventure River iç tüpü yolculuğu epey eğlenceli vakit geçirmeniz için tasarlanmış. Benzersiz bir şekilde tasarlanan ve bölge için bir ilk olan Adventure Cove Su Parkı, Rainbow Reef’te binlerce balık arasında şnorkelle dalış imkanı sunmaktadır.

 

Oceanographic,İspanya(L’Oceanogràfic)

Oceanografic bizi gezegenin ana denizleri ve okyanusları etrafında gezmeye davet ediyor. Köpekbalıkları, Beluga balinaları, morslar, deniz aslanları, penguenler ve manta ışınları bulunan 500 farklı deniz türünden 45.000’den fazla örnek, iki seviyede yapılandırılmış dokuz sualtı kulesinde gezegenin en sembolik ekosistemlerini temsil etmektedir.

Büyük bir eğlence, eğitim ve araştırma merkezi olarak oluşturulan oşinografik park, on büyük alana yayılmıştır. Deniz alanları, Akdeniz habitatlarını, kutuplu okyanusları – Arktik ve Antarktika, adaları, tropik denizleri, ılıman denizleri ve Kızıldeniz’i yansıtmaktadır. Dahası, parkta ayrıca, muhteşem bir yunus akvaryumu, bir oditoryum var – içinde Kızıl Deniz akvaryumunu bulabiliyorsunuz – mangrov bataklıkları için bir alan ve bataklıklar için bir alan ve 80’den fazla farklı bitki türü ile farklı bahçe alanları. Ve elbette, mağazalar ve restoranlar gibi pek çok farklı hizmet sunuyor. Bunların arasında, müşterilerin büyük bir akvaryumla çevrili akşam yemeğini yiyebilecekleri su altı restoranlarının da vurgulanması gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here