Antalya Hayvanat Bahçesine Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti

0
6167

Antalya Büyükşehir Belediyesi 1989 yılında temellerini atarak Antalya Hayvanat Bahçesinin açılışını yapmıştır. Ülkemizin geneline bakarsak doğal ortama en uygun ve en geniş bir yapıya sahip hayvanat bahçesidir. Parkın doğal yapısından dolayı içerisinde küçük akarsular ve yapay şelalerinde bulunduğu eşsiz bir mekan diyebilirim. Gittiğinizde birebir orada yaşayan hayvanların doğal ortamında gezdiğinizi hissedeceksiniz.

Hayvanat Bahçesi Kepez Piknik sahasında yer almasından dolayı burada hayvan dostlarımızı görüp gezdikten sonra rahatlıkla piknik yapabilir, mangalızınızı yakabilirsiniz. Tabiki doğaya zarar vermeden…

Antalya Hayvanat Bahçesi Ücreti Fiyatı 2018

Eğer araç ile içeriye girmeyi düşünüyorsanız giriş üçreti sadece 10₺’dir. Araçta kaç kişi olursa olsun sadece araca ücret alınmaktadır.

Eğer Antalya Hayvanat Bahçesine tranway yada otobüs ile geldiyseniz giriş ücretleri aşağıdaki gibidir;

Tam Bilet: 5 TL
Öğrenci: 2 TL
12 Yaş Altı: Ücretsiz

Antalya Hayvanat Bahçesi Ziyaret Saatleri ve Günleri

Hayvanat bahçesi yılın her mevsimi ve her günü açıktır. Gelen tüm misafirleri içeri almaktadır. Sadece yaz ve kış ziyaret saatleri farklıdır. Bu saatlere dikkat etmeniz durumunda geri çevrilmezsiniz. Ziyaret saatleri ise aşağıdaki gibidir;

15 Kasım-15 Mayıs : 09:00-17:30 arası
15 Mayıs-15 Kasım : 09:00-19:00 arası

Antalya Hayvanat Bahçesi Resimleri

Antalya Hayvanat Bahçesi Nerede ve Nasıl Gidilir

Hayvanat Bahçesi, Antalya ili, Döşemealtı ilçesinde yer almaktadır.

Kendi aracınız gitmek isterseniz;

Burdur-Kepezaltı Yolu üzerinde bulunan Ferro Krom Fabrikası önündeki kavşaktan sola dönüp, 2km yol gittikten sonra tali yoldan sola dönüp yaklasık 1km daha giderseniz Hayvanat Bahçesinin giriş kapısına gelmiş olacaksınız.

Antalya Hayvanat Bahçesine Hangi Otobüs Gidiyor

Antalya Merkez’den 5-6 ve 11 nolu Cezaevi-Fatma Parıltı otobüslerine binip, tramvay son durağında inerek gidebilirsiniz. Yaklaşık 10dk lık bir yürüme mesafesinden sonra giriş kapısına varıyorsunuz.

Dolmuş/Minibüs ile;

Yine Antalya Merkez’den 7-46 ve 52 nolu minibüs hatlarına binerek tramvay son durağa kadar gelerek ve birazda yürüyerek gidebilirsiniz.

Bir diğer yazımız olan Antalya Gezi Rehberi yazımızı ziyaret etmenizde fayda var. Antalya’da gezilecek yerler konusunda bilgi edinebilir tatil gününüzü iyi değerlendirebilirsiniz.

Antalya Hayvanat Bahçesi İletişim Bilgileri Telefon Numarası

Adres : Kepezaltı Piknik Sahası içerisi Kepez / Antalya
Telefon : (0242) 332 32 32

Umarım bu yazımızda sizlere fayda sağlamışızdır. Aklınıza takılan soru ve görüşlerinizi bizden esirgemeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here