Türkiye’de Kamp Yapılacak Yerler 2018 (Ulaşım/Konaklama/Hizmet)

5
13464

Günümüzde otel fiyatlarının yüksek olması ve doğayla iç içe olmaması dolayısıyla kamp çok güzel bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Macerasever özgür ruhlar için kamp terapi gibi gelen içe yönelmeyi ve doğayla baş başayken gökyüzüne bakıp evrendeki yerimizi sorgulama fırsatı sunuyor.

Cennet vatanımızda birçok güzel yer var.Denizle doğanın birleştiği yerleri, Karadeniz’in vahşi yeşilini,Ege’nin mavi koylarını, dağların önünde kıvrılan ağaçları izleyerek uyanacağınız sabahları hayal edin mükemmel değil mi?

Aşağıda mutlaka deneyimlemeniz gereken kamp alanlarını derledik iyi okumalar.

Sinekli Yaylası

Abant yolu üzerinde olup Abant’a 3 km uzaklıktadır ulaşımı kolaydır.
Konaklamak için yerler mümkündür.

Çevrede yürüyüş rotaları mevcuttur. Sakarca Yaylası ve Tutuklu Yaylası ortalama 3 km mesafededir. Temmuz ayında şenliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Samandere Şelalesi’ni ve Koca Yayla’yı muhakkak görün.
Yol üstünde çeşmeler,internet ve telefon erişimi,ateş yakmak için odun ve kamp yeri var.
Tuvalet, cafe ve restoran yok yiyeceğinizi yanınızda getirmenizi öneririz.

Datça Aktur Kamp Alanı

Aktur aslında bir tatil köyü ama bir bölümü camping olarak işletiliyor.Site içinde kamp çadırı, pansiyon ve karavan 420 kişinin yaşayabileceği şekilde düzenlenmiştir. Ayrıca içinde market, eczane, sağlık ocağı, postane, fırın, restoran, okuma salonu, dalgıç ve yelken okulu vardır.Temizdir ve kamp için ayrılmış geniş bir alan vardır.

Birçok etkinlik de ayrıca düzenlenmektedir bunlar:

Aletli dalış
Wind surf
Yelken
Günübirlik tekne gezintileri
Trekking
Rafting

2 farklı koyu var biri dalgalıysa genelde diğeri sakin oluyor, mavi bayraklı denizi tertemiz yüzmeye doyamayacaksınız.

2 ayrı ücret alınıyor ilki işgaliye ücreti yani çadır kurduğunuz alan için ödediğiniz ücret diğeri kişi başı ödenen ücret.Eylül 2016 da bu ikisi için 19’ar TL ödemeniz gerekiyordu. Güncel fiyatlar için buradan bilgi alabilirsiniz.

ULAŞIM
Tesis dalaman havaalanına 113 km, Marmaris’e 38 km ve Datça’ya 27 kmdir. Aktur’a Datça’dan dolmuşlar vardır. Kendi aracınızla geliyorsanız Marmaris Datça arasındaki bu yere asfalt yoldan geleceksiniz. Marmaris’ten Datça istikametinde giderken yaklaşık 46 km sonra solda merkezi göreceksiniz.

Kabak Koyu

Kabak Koyu’na ulaşması biraz meşakkatli olsa da oraya vardığınızda değdi diyeceğinize eminim. Turkuaz denizinde yüzüp biraz açıldıktan sonra koyu çevreleyen tepeleri izlemek harika hissettirecek.

Kabak Koyu’nda kamp alanı hariç çadır kurmak yasak hatta bekçi geziyor ama tam koya inmeden daha yukarılarda kamp kuranlar da olmuş ve kimse bir şey dememiş, şansınızı deneyebilirsiniz. Çadırla uğraşamam diyenler için çok güzel bungalovlar var fiyatları 200 lira civarında değişiyor.

ULAŞIM
Kabak Koyu’na gitmek için fethiye merkezden Faralya minibüslerine binmeniz gerekiyor. Minibüs önce Ölüdeniz’e uğruyor son durağı Faralya ve ortalama 1 saat sürüyor yolculuk. İndikten sonra sarı-kırmızı boyalarla işaretli yolu takip edip yarım saat yürüyerek koya varabilirsiniz ya da indiğiniz yerde bakkal cafe tarzı bir yerde arazi araçlarıyla altı kişilik gruplar halinde belirli bir ücret karşılığında koya varabilirsiniz.

Kaş Kamping

7 dönüm alanda, zeytin ağaçlarının gölgesinde, denize sıfır bir doğa deneyimine ne dersiniz?
Bungalov çadır veya karavan imkanları sunan tesiste çadır için rezervasyon yapmanıza da gerek yok üstelik ama sadece belirtilen yerlerde çadır kurabiliyorsunuz.

Denize girebileceğiniz temiz bir deniz şanslıysanız hatta caretta carettaları görebileceğiniz bir sahil ve içerisinde çeşitli yemekler bulabileceğiniz bir de kafe mevcut.

Tesisin bazı kuralları var bunları da gitmeden kontrol etmelisiniz bazıları:
Kamp alanı içerisinde ateş yakılmaz.
Plaj ve Kafeterya alanına dışarıdan yiyecek ve içecek sokulmaz.
Konakladığınız çadır ve karavan alanlarınızın resepsiyona bilgi vermeden ve onay almadan değiştirilmesi yasaktır.
Plaj sahası içerisinde her türlü avlanmak yasaktır.

Daha Fazla Bilgi İçin

Yedigöller Kamp Alanı

Havasıyla suyuyla tertemiz oksijeniyle sizi büyüleyecek Bolu Büyükgöl, Seringöl, Sazlıgöl, Küçükgöl, Deringöl, Nazlıgöl, ve İncegöl gibi muhteşem gölleri içinde barındırıyor.

900 metre rakımlı parkta bungalov kamp ve karavan alanları bulunmaktadır. Ayrıca trekking rotasını takip ederseniz birkaç şelale, dilek çeşmesi, gülen kayalar ve pisagor ağacını da görebilirsiniz.

Yedigöller’in sadece belirli bölgelerinde Deringöl ve Büyükgöl arasında kalan alanda çadır kurulabiliyor. Ama eğer beğenmezseniz istediğiniz gölün kenarına ya da ağaçlık alana çadır kurabilirsiniz. Kimse gelip sizi kaldırmaz. Bazı yerlerde ‘Kamp kurmak yasaktır.’ yazısı olsa da kimse gelip çadırınızı kaldırmıyor. Manzarası ve kamp elverişliliği açısından Yedigöller’de kamp için en güzel alan Büyükgöl’ün çevresidir.

ULAŞIM

Ankara – İstanbul karayolunun 152. km.’sindeki Yeniçağ yol ayrımından dönmeniz gerekir.
İstanbul – Ankara otoyolunun, Bolu – Yeniçağ çıkışından ayrıldıktan sonra Bolu-Gerede yoluna girerek 19. km.’deki Yedigöller tabelasını görünce dönmelisiniz.

Yedigöller’e giden yol asfaltlandı ve şuan çok iyi durumda. Yedigöller tabelasını gördükten sonra dönüp, rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Arabayla gidenler için giriş ücreti 5-10 TL arası değişmektedir. Otobüs giriş ücreti ise 35-45 TL arası. Yedigöller’de otopark sıkıntısı yok. Yedigöller’in merkezinde, göllerin orta kısmındaki alanda otopark bulunmaktadır.

Yedigöller’e ulaşım İstanbul’dan yaklaşık 4 saat sürmektedir.

ÜCRET
Kamp ücreti çadır başına; öğrenciler için 12.5 TL siviller için 25 TL olarak belirlenmiş ama çoğu zaman sizden bu ücreti talep etmiyorlar. Siz yine de yanınızda bu ücreti bulundurun, denk gelirlerse isteyebilirler.

YİYECEK OLANAKLARI
Yedigöller’de yiyecek için pek fazla alternatif yok. Sadece bir tane büfe tarzı bir yer var. Gözleme, sucuk ekmek tarzı şeyler satılıyor. İçecek su bakımından hiç sıkıntı yok. Her yerde su temin edebileceğiniz çeşmeler var.

Ayder Camping Kamp Alanı

Ihlamurlar Altında Camping Ayder Yaylası’nın Kalegon mevkiinde yer almaktadır.Geniş arazisiyle Kamp kurabileceğiniz nadir yerlerden biridir.

Kamp alanı içerisinde yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kafeterya, günlük alışverişlerinizi yapabileceğiniz market, tv bay&bayan wc,kuzine gibi hizmetler bulunmaktadır.

Kamp bungalow ve apart konaklama seçenekleri bulunuyor.

İLETİŞİM

Karagöl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Tabiat parkı içerisinde işletmenin karşısında kalacak şekilde kampçılar için ayrılmış bir bölüm var orada göl kenarında çadırınızı kurabilirsiniz.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı içerisinde bir işletme restoran olarak hizmet veriyor. Ama bu biraz masraflı olabilir. Alanda çeşme var su ihtiyacınızı buradan sağlayabilirsiniz. Gıda ihtiyacı için hazırlıklı gelebilirsiniz.

ÜCRET
Tabiat parkına araçla giriş ücretli.
Motosiklet : 6 TL
Araba : 9 TL
Minibüs : 25 TL
Ayrıca çadır kurmak içinde 20 TL ücret isteniyor. Çadır kiralamak isterseniz de 50 TL ödüyorsunuz. Otopark için ücret ödemiyorsunuz.
Gölün etrafında yürüyebilirsiniz güzel bir parkur hazırlanmış. Sandal kiralayıp gölün içerisinde gezintiye de çıkabilirsiniz.
Aydınlatma ve elektrik alanda yok ama işletmeden rica edip şarj edebilirsiniz yer yer şebeke çekmiyor.

ARAÇ İLE ULAŞIM
”Artvin merkezden devam edildiği takdirde Borçka-Maçahel yoluna gireceksiniz ve buradan 20-25 km devam ettiğiniz zaman Karagöl tabelasıyla karşılaşıyorsunuz. Karagöl sapağından devam ediyorsunuz ve 5 km sonra o harika yeşilliğiyle sizi karşılıyor. Son mesafeler arnavut kaldırımı döşenmiş ve bu yolla beraber harika yolculuğu sonlandırmış oluyorsunuz.’’

TOPLU TAŞIMA
”Borçka petrol ofisinden Karagöl’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Bolca araç var. Saat açısından sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ben de bu sapaktan otostop çekerek ulaşım sağladım. Saat itibariyle biraz zorlandım çünkü biraz geç olmuştu. Otostop çekecek arkadaşlar geç saatlere kalmazsa kendilerine çok güzel bir iyilik yapmış olurlar, benden demesi”

Akyaka Orman Kamp Alanı

Siz de kamp yaparken en çok sıkışıklıktan yakınan ve güvenlik konusunda tedirgin olanlardan mısınız? Akyaka Orman Kamp alanında kocaman bir alanda birçok çadırla karşılaşacaksınız içeride güvenlik de sıkı olduğundan korkmanıza gerek kalmayacak.

Kamp alanının içerisinde 8 koy bulunuyor ve bütün koylardan kolaylıkla denize girilebiliyor. Bodrum ile Datça arasında kalan Gökova Körfezi‘ne bakıyor. Kamp alanında canınızın istediği yerde çadır kurabiliyorsunuz. Kalabalık zamanlarda bile masa sıkıntısı olmuyor.

Kamp alanının girişinde boş bir alana aracınızı parkediyorsunuz. Görevlilerin olduğu kulübeye gidip, kamp kurmak istediğinizi söyleyip form dolduruyorsunuz. Kaç gece konaklamak istediğinizi belirtip ücretini ödedikten sonra görevli gelip size bir kart ve numara veriyor. Kartı çadırınıza asıyorsunuz ve kaçak çadır alanı kullanımının önüne bu şekilde geçilmeye çalışılıyor. Bu kartı kullanarak gün içinde giriş çıkış yapabilirsiniz.

Ayrıca kamp alanında tuvalet, sıcak soğuk duş, çamaşırhane, bulaşıkhane var. Dilerseniz elektrik de alabiliyorsunuz, tükettiğiniz elektrik kadar ücret ödüyorsunuz.

Akyaka’nın içindeki Atatürk Caddesi’nden batıya doğru ilerlediğinizde sol tarafta kamp alanını görürsünüz. Merkeze çok yakın olduğu için, ulaşım konusunda da sıkıntıya girmezsiniz.

Bozcaada Camping

Ada’nın güneyinde yer alan kamp alanı ada merkezine 5 km, denize ise sadece 200 metre uzaklıktadır. Bulunduğu mevkii Ayazma Plajı’na yaklaşık 300 metre uzaklıktaki Sulubahçe mevkiidir. Kamp alanı 7,5 dönüm bir araziye konuşlanmıştır.

Dileyen kendi çadırını getirebilir veya tesisten kiralayabilir ya da çift kişilik bungalovlarda konaklayabilir.

ÜCRETLER

Çadırını kendisi getirenler kişi başı *35tl
Çadırını tesisten kiralayanlar kişi başı *50tl
3 kişilik bungalovda 1 kişi kişi kalırsa başı *105 tl
3 kişilik bungalovda 2 kişi kalırsa kişi başı *70tl
*Elektrik, Duş, Su, WC, Mutfak, Soğutucu, Wireless ÜCRETSİZ

Tek gecelik rezervasyon alınmamaktadır.
Kendi çadırıyla konaklamada rezervasyon alınmamaktadır.
Çıkışlar saat 12:00’de dir.

ULAŞIM

Cunda Ada Camping

Cunda ada otel camp otel Midilli’ye bakan sahilindedir.
Kendine özel kum plajı vardır ve yeşille maviyi buluşturur.
İçerisinde restoranı Türk yemekleri ve deniz ürünleriyle dikkat çeker.

İster kendi çadırınızda kalabilir isterseniz de bungalov veya karavan kiralayabilirsiniz.
Sıcak duş ve tuvaletli odalar vardır.
Kampçılar için mutfak çamaşırhane sıcak duş buzdolabı ve piknik alanı vardır ama birçoğu ücretlidir.

Tekne gezi ve dalış turları düzenlenmektedir.
Evcil hayvanların kamp alanına girmelerine izin verilmemektedir.
Tesiste çadır kiralanmamaktadır kendiniz getirmelisiniz.

Kamp misafirleri ücretsiz olarak gazlı ocaklı mutfakta yemeğini hazırlayabilir, sıcak duş ve soyunma kabinini kullanabilir, şezlong şemsiye minderden yararlanabilir.

ULAŞIM
Cunda’nın merkezine 3 km dir.Ayvalıktan cunda adası merkezine dolmuş ve belediye otobüsleri ile ulaşabilirsiniz. Cunda’dan tesise ticari taksilerle 25.-tl.karşılığı gelebilirsiniz son taksi fiyatlarını 0542 655 3154 eriş bey’den alabilirsiniz.

FİYATLAR

Hızır Kamp

Kazdağları’nın Kirişik Vadisi eteğinde bir dinlence yeridir.Mehmetalan köyüne 2km uzaklıktadır.
Kazdağı Milli Park’ı sınırına yürüyüş mesafesindedir.

Doğada yürüyüş yapmak, Zeytinli Çayı’nın serin sularında yüzmek veya organize edilen çeşitli yoga aktivitelerine katılmak için muhteşem bir yer.

Tesiste çadır verilmemektedir kendiniz getirmelisiniz ve mutlaka öncesinde rezervasyon yapmalısınız.Konaklama ücreti 95tldir.

Ağaç evler hem otantik hem rahat 2 veya 3 kişilik bir diğer seçenek.Ortak duş ve tuvaletleri kullanabilirsiniz çünkü içerisinde yok. Konaklama ücreti 125 tldir.

Taş ve ahşap evler banyo ve tuvaletin içinde olduğu evlerdir. Konaklama ücreti 175 tldir.

*Konaklama ücretine kahvaltı ve akşam yemeği dahil.
*Kredi kartı geçerli değildir sadece nakit ödeme vardır.
*Rezervasyonsuz misafir alınmamaktadır.

KONUM VE ULAŞIM

 

Sakarya Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı

Adapazarı İlçesinde yer alan 2.310 dekarlık saha 11.07.2011 tarihinde tabiat Parkı ilan edilmiştir. Ankara iline 321 km, İstanbul iline 166 km uzaklıkta yer almaktadır. Toplu taşıma araçları ile de Tabiat Parkına ulaşım imkânı mevcuttur. Özel sektör tarafından işletilmektedir. Kaynak

İçerisinde çeşitli aktiviteler yapılabiliyor bazıları ATV safari,atla göl turu, trenle göl turu, paintball, kuş gözlemciliği. Flora ve fauna açısından zengin olduğundan etrafta kirpi,tilki,tavşan görürseniz şaşırmayın.

Çadırınızla girerken 25 tl ödemeniz gerekiyor.

ÜCRETLER
Şahıs ve bisikletliler 4.5 tl
Otomobil 13.5 tl
Motor 9 tl
Otobüs 108 tl

5 YORUMLAR

  1. Sevgili Şeyma Kul,emeklerine sağlik.
    Çok güzel bir paylasim..araştirma.
    Yolun açik,şansin bol olsun.
    Umarim gönlünden geçtiği gibi yaşar,mutlu olarak işinde ilerlersin.
    Takipcinim artik.Gezmeyi yeni yerler kesfetmeyi seven biri olarak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here