Ukrayna Gezilecek Yerler – Detaylı Liste

0
2518

Hemen hemen herkesin aklında güzel kadınların olduğu bi yer olarak bilinsede haklısınız 😀 fakat bir o kadar da doğal güzelliğinin olduğu ve tarih kokan bir yer Ukranya. Sizlere aşağıda Ukranya gezilecek yerler listesi hakkında olabildiğince detaylı bilgiyi aktaracağım.

Kültürel çeşitliliği sanatı ve  dahası olan Ukranya’da uğrak noktalarınızdan biri olması gereken yerler, Dinyester Kanyonu, Optymistychna Mağarası ve Lviv yakınlarındaki bir köyde bulunan Uritskie Kayalığı kesinlikle gitmelisiniz. Siz sırt çantınızı alın ve yola çıkın zaten attığınız adımdan zevk alacağınıza eminim 🙂

Ukrayna Gezilecek Yerler Listesi

En popüler ve gezilmesi gereken şehirleri hangileri derseniz, şüphesiz ki KievOdessa ve Lviv derdim. II. Dünya Savaşı’ndan geriye kalan izleri halen görebilceğiniz tarih kokan yerler.

Kiev

Düşünsenize ağaç kesmenin yasak olduğu bir ülke bir şehir? işte Kiev tam olarak bu şekilde. Heryer yeşillik ve doğaya ve tarihe saygı büyük ölçüde. Turistlerin, yerli halkın festivallerde ortal buluşma noktası Özgürlük Meydanı olduğunu bilin.Golden Gate’den Kiev Müzesi’ne de uğramayı eksik etmeyin.

Kiev hakkındaki diğer yazılarımızı okudunuz mu?

Lviv

Ukranya için savaşdan sonra en büyük kıymetlisi olan yer Lviv’dir. Lviv zaman zaman  başka uygarlıkların egemenliğinde kalsa da, bugün UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan bir Ukrayna şehri olarak bilinmektedir.

Lviv’in en ünlü meynanı ise Rynok Square’de yer alan müzeler, Brewery Müzesi ve mimar Zygmunt Gorogolevski tarafından tasarlanan Opera Binası kanıt olarak görebilirsiniz. Potocki SarayıEski Şehir bölgesinde yer alan 13. yüzyıl mimarisi Dormition Katedrali, ülkenin en değerli sanatçılarına ve düşünürlerine ev sahipliği yapan Lychakiv Mezarlığı ve Lviv Ermeni Katedrali de, şehrin görülmeye değer mekanları arasındadır.

Lviv hakkındaki diğer yazılarımızı okudunuz mu?

  • Lviv gezilecek yerler
  • Lviv’de nerede kalınır?

Odessa

Çoğrafi konumu nedeniyle farklı kültürleri tarih boyunca içerisinde barındıran Odessai, şuanki haliyle çok kültürlü bir liman kenti olarak bilinmektedir. Osmanlı egemenliğinde iken Hacı Bey olarak bilinen bu şehir, Rus egemenliğe girmesiyle Odessa ismini alsa da; günümüzde Türklere halen ev sahipliği yapmaktadır.

Odessa hakkındaki diğer yazılarımızı okudunuz mu?

  • Odessa gezilecek yerler
  • Odessa’da nerede kalınır?

Daha fazla ayrıntı ve görüşleriniz için bize yazmaktan çekinmeyiniz.

TEILEN
Önceki İçerikLockers Fiyatları ve Yerleri
Sonraki İçerikKız Kulesi – İstanbul
Seyma K
Seyma K. araştırmayı, yeni yerler keşfetmeyi, okumayı, müziği ve dansı çok seven bir psikoloji öğrencisi.Yeni yerler, tatlar, aktiviteler keşfetmek istiyorsanız takipte kalın :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here