Wroclaw Gezilecek Yerler

0
3179

Soğuk havayı sevenlerin şahane ülkesi Wroclaw’da turistik yerler biraz az olduğunu söyleyebilirim. Tamamen gezmek ve keşif için en fazla 2 gün yeterli olacağını düşünüyorum. Neyse çok uzatmadan detaylara geçelim.

Wroclaw Hayvanat Bahçesi

Polonya’nın en güzel en büyük hayvanat bahçesi olduğunu söyleyebilirim. Gidip görmeniz gereken yerler arasında olsun kesinlikle, fakat şöyle bir detay var ki bence  45 zloty sadece giriş için pahalı olduğunu düşünüyorum.

45 Zloty = 56TL’ye denk gelmektedir. 05.07.2018 tarihi güncel döviz kurları bu şekildedir.

Wroclaw Fountain

Hani filmlerde denk gelirsiniz ya devasa sularla renkli görsel şölen oluştururlar… hah işte orası burası 😀  Tamamen ücretsiz free olan bu görsel şöleni yanınıza alacağınız bir kız arkadaşısınız ve içeceğiniz ile muhteşem olduğunu söyleyebilirim. 🙂

Rynek – Çarşı

Şehrin tam merkezinde kare şeklinde bir çarşı diyebilirim. Buradan geçmeden gezemezsiniz zaten 🙂  Bütün mağzalar ve kafeler burada yer alıyor. Olurda giderseniz Moa BUrger’dan bir burger yemenizi tavsiye ederim 🙂

TEILEN
Önceki İçerikKız Kulesi – İstanbul
Sonraki İçerikTrans Sibirya Ekspresi – Fiyatları
Seyma K
Seyma K. araştırmayı, yeni yerler keşfetmeyi, okumayı, müziği ve dansı çok seven bir psikoloji öğrencisi.Yeni yerler, tatlar, aktiviteler keşfetmek istiyorsanız takipte kalın :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here