Trans Sibirya Ekspresi – Fiyatları

0
5261

Özellikle 2018 yılı itibariyle  Doğu Ekspresi’ne binip Kars’a Van’a gitmek oldukca moda oldu diyebilirim. Hatta size bu konu hakkındaki diğer yazımızıdaki kars rail ve  van rail yazımızı okumadna geçmeyin. Neyse lafı uzatmadan ölmeden önce yapmanız gerkenler listesine alacağınız sibirya ekspresi detaylarını anlatıyorum…

Trans Sibirya Ekspresi 8 Farklı Zaman Diliminden Geçiyor

Rusya’nın batı ve doğu ucundaki irili ufaklı sayısız kenti bağlayan Trans Sibirya Ekspresi Moskova şehrinde başlıyor ve Vladivostok şehrinde sona ermektedir. 9289 kilometrelik bir mesafeye yol giden tren, 8 farklı zaman dilimini geçmektedir. Toplam 8 gün süren bir yolculuk sizleri bekliyor.

Tren’de Gezebilir Yeni Arkadaşlar Edinebilirsiniz

Trans Sibirya Ekspresi’ni yol boyut oturarak geçirmek zorunda değilsiniz. Ne kadar sabırlı bir insan da olsanız 8 günlük yolu oturarak geçirmek ciddi bir psikolojik yıpranmaya neden olabilir. Bu nedenden dolayı insanlar bazı duraklarda iniyor o şehri geziyor sonra yine aynı yoldan devam ediyor. Bunun için biletlerinizi tarihlerinizi önceden ayarlamanız gerekmektedir. Aman dim sonra ıssız duraklarda bir başınıza kalmayın.

Bütçenize Göre Lüx Vagonları Seçebilirsiniz

Trans Sibirya hattında çalışan trenlerin üç farklı sınıf vagonlarında hizmet veriyor. Birinci, ikinci ve üçüncü sınıf hizmet satın alabileceğiniz bu hatta elbette en rahat ve konforlu kompartmanlar birinci sınıfta. 2 kişilik kompartmanlarda konfor içinde seyahat edebileceğiniz gibi 4 kişilik kompartmanlarda da seyahat edebilirsiniz.

Trans Sibirya Ekspresi Fiyatı

Kat edilen mesafeye oranla Trans Sibirya Ekspresi oldukça ucuz bir yolculuktur. Gideceğiniz tüm hattı ikinci sınıf bir kompartmanda sadece 800 dolar karşılığında tamamlayabilirsiniz. Tabiki bu fiyat mevsime ve yoğunluğa göre değişmektedir. Her yolculukta olduğu gibi erkenden almakta fayda var.

Ne Kadar Güvenli?

O kadar yol gidiyoruz, başımıza bir iş gelir o soğuklarda donarız trende diye hiç düşünmeyin. Bir sürü aile turistler yolculuk yapmaktadır. Ayrıca tren içerisi oldukca sıcak. Üşüme veya çok sıcak gibi bir şikayetinizin olmayacağına emin olabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken uyurken kapınızı kesinlikle kitlemeniz gerekmektedir. Ne olur  ne olmaz diyerek yazımıza devam edelim.

Tren Yolculuğunda Yanımıza Almamız Gerekenler

Evet en önemli, en merak edilen konuya gelmiş bulunmaktayız… Aslında trende yemek su alkol herşey var fakat haliyle pahalı. Su 2 dolar flan.. Bu yüzden sizlere sıralıyoruz dikkat edin..

  1. Yol boyu yetecek su
  2. Noodle gibi hazır yiyecekler alabilirsiniz
  3. Kahve çay dan bahsetmiyorum bile olmazsa olmasınız olsun
  4. En az 2 adet 3 lü priz almanız gerekmektedir
  5. Son olarakda alkol… votka tavsiyemdir güzel uyutur ve eğlendirir

Not: Trenin her yerinden sıcak su temini yapabiliyorsunuz ücretsiz olarak.

 

 

TEILEN
Önceki İçerikWroclaw Gezilecek Yerler
Sonraki İçerikKiev’de Gezilecek En Güzel 5 Yer
Seyma K
Seyma K. araştırmayı, yeni yerler keşfetmeyi, okumayı, müziği ve dansı çok seven bir psikoloji öğrencisi.Yeni yerler, tatlar, aktiviteler keşfetmek istiyorsanız takipte kalın :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here