T.C.D.D Doğu Ekspresi – Nasıl Bilet Alınır, Yataklı Vagon Bilet Fiyatları

0
10405

 

Doğu Ekspresi

Doğu Ekspresi Bilet Bulma Sorunu

Son dönemlerde “Doğu Ekspresi’nin” kaldırılacağına ilişkin söylentiler çıktı. Bunu duyan gezginler harekete geçtiler ve “Doğu Ekspresi” ile seyahat etme deneyimini yaşamak için seferber oldular. Gezginler eskiden Ankara’ dan, şimdilerde ise Kırıkkale’ den Kars’a kadar trenle seyahat için bilet bulmakta zorlanmaya başladılar. Öyle ki; artık memleketi Kars olan insanlar bile bilet bulma konusunda sorunlar yaşadılar.
Bilet sorunu “seyahat acentelerinin” bilet çıkar çıkmaz toplu olarak bilet rezervasyonu yapmalarından kaynaklanıyordu ve gezginler bu sorunun ortadan kalkması için de ellerinden geleni yapıyorlar. Doğu Ekspresi’ ne bilet bulamayanlar için yepyeni bir tren seyahati alternatifi de mevcut, “Van Gölü Ekspresi”. Üstelik T.C.D.D Van Gölü Ekspresi bileti bulmak şimdilik çok daha daha kolay!


Biletler Ne Zaman Satışa Çıkıyor?

Biletler 1 ay öncesinden satışa çıkıyor. Biletinizi bu bağlantıdan satın alabilir aynı zamanda güncel fiyatları da buradan kontrol edebilirsiniz. Burada püf noktası gideceğiniz tarihi 1 ay öncesinden belirlemek ve gece saat 00.00′ da bilet almak için hazır bulunmak olacaktır. Doğu ekspresi konusunda daha fazla yardıma ihtiyacınız olması durumunda Doğu Ekspresi – Karsrail yazımızı ziyaret edebilirsiniz.


 

Doğu Ekspresi İçin Hangi Bileti Almak Mantıklı?

Bilet alırken hangi vagondan alacağınız konusunda sorun yaşıyorsanız bu yazımız tam da size göre. Seyahat yaklaşık olarak “24,5 saat” sürüyor. Bu saatlerin keyfini doyasıya çıkarmak için kendinize en uygun vagonu belirleyebilmeniz için yardımcı olacağını ümit ediyoruz.

Pulman Vagon: Gidiş yönüne bakan 2+1 koltuk düzeninde olan otobüs koltuklarına benzer koltuklara sahip olan vagondur. Kısa süreli seyahatler için tercih edilebilir, fakat bu koltuklar Karsrail ruhuna aykırı. Sanki bir otobüste yolculuk yapıyormuşsunuz hissi uyandıran bu koltuklarda seyahat etmek etmek koltuklar yatmadığı için biraz yorucu bir seyahat deneyimi olabilir.

Örtülü Kuşetli Vagon: Örtülü kuşetli vagonlar oda şeklinde ve 4 kişiliktir. Trende bulunan yataklı vagonlu odalara “kuşet” deniliyor. Odada 2 kişinin karşılıklı oturabildiği 2 adet koltuk bulunuyor ve  yatak olabiliyor. Koltukların üst katlarında da yataklar mevcut. 4 kişilik bir arkadaş grubu için 1 örtülü kuşetli oda veya 2 yataklı oda almak oldukça mantıklı olacaktır.

Yataklı Vagon: Yataklı vagonlar Karsrail’ da harika vakit geçirebilmek için en makul olanı. 2 kişi için ranza, buzdolabı, masa ve lavabo bulunuyor. Trendeki “en rahat” seyahat şekli burası gibi görünüyor. Sevgilinizle birlikte “romantik bir seyahat deneyimi” yaşamak isterseniz bu vagonu tercih edebilir, daha fazla romantik seyahat önerileri için romantik seyahat önerileri yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

Yemekli Vagon: Trenin yemek yenilebilen, restaurantının bulunduğu vagondur. Bu vagon için bilet almaya gerek yok.
Trendeki “yemek kalitesi” harika olmasa da fiyatlar yeterince uygun. Tren mola verdiğinde yalnızca 10 dk’ lık mola verildiği için tüm ihtiyaçlarınızı önceden halletmiş olmanız faydanıza olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here