Sevgililer Günü Romantik Seyahat Önerileri

0
4525

Kimilerine göre sadece bir efsaneden olan bu özel gün, Valentine’nin onuruna bir kutlama günü olarak, ” 14 Şubat 496 yılında Papa Gelasius ” tarafından ilan edilmiştir. Bu özel günde sevgilinize romantik bir tatil mi hediye etmek istiyorsunuz? O halde buyurun yazının devamına… İşte sevgilinizle unutulmaz anılar biriktirebileceğiniz o romantik ötesi 11 şehir.

1. Brugge

Belçika’ da bulunan ” Orta Çağ’dan”  kalma mimarisi, değişik  çikolataları, dantelleri, kanalları ve meşhur ” Belçika birası “ ile tanıdığımız bu şehirde sevgilinizle birlikte huzurun kapılarını aralayabilirsiniz. Daha fazlası için “Brugge Gezi ve Seyahat Rehberi”ni ziyaret edebilirsiniz.


2. Köln

Ren nehrinin ” üzerinde demir yapısıyla ışıl ışıl bir köprü Hohenzollern Köprüsü ” Almanya’ nın en romantik  “şehirlerinden biri yapmaya yetiyor aslında Köln’ ü. Siz de aşıklar köprüsüne bir ” kilit asarak ” aşkınız sonsuz kılmak isterseniz, Köln tam da size göre. Daha fazlası için “Köln Gezi ve Seyahat Rehberi”ni ziyaret edebilirsiniz.


3. Venedik

Rönesans dönemini alabildiğine yaşayabileceğiniz ve ” Barok Sanat “ eserlerine doyacağınız bu harika romantik şehirde, sevgilinizle birlikte kendinizi gondolla nehirde süzülürken hayal ediyorsanız Venedik’ i mutlaka ziyaret etmelisiniz.


4. Paris

” Avrupa’ nın göz bebeği ” romantik dokusunun yanı sıra harikulade mimarisi, ” doğal güzellikleri “ ve adeta bir ” sanat merkezi ” olmasıyla tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek bir şehirde sevgilinizle birlikte romantik dakikalar geçirmek isterseniz, Paris hakkında söylenen her şeyi unutun ve sadece tadını çıkarın.

 


5. Monte Carlo

Sevgilinizle birlikte ” lüksü yaşamak veya sıcak bir deniz tatili ” yapmak ya da bitmek bilmeyen gece hayatının tadına varmak isterseniz ” Monte Carlo’ da ” da sevgilinizle birlikte harika anılar biriktirebilirsiniz.


6. Prag

Avrupa’ nın tam da ortasında yer alan; Orta Çağ’ ı yansıtan eski sokakları, ” geniş meydanları ve bohem mimarisi “ ile sevgililer gününün en uğrak yerlerinden biridir Prag. Bu büyüleyici atmosferi sevgilinizle birlikte yaşamak ve romantizmin zirvelerine çıkmak için Prag’ ı hala ziyaret etmediyseniz geç kalmış sayılmazsınız. Hitler’ in bile bombalamaya kıyamadığı bu tılsımlı şehiri keşfetmenin tam da zamanı.


7. Roma

Aşk kelimesinden ayrı düşünemediğimiz o harikulade şehir “Roma”. Taşı toprağı ” romantizm olan, aşk kokulu sokaklarında ”  birbirinden eşsiz hikayeleri dinleyerek en özel anlarınızı yaşayabileceğiniz bu şehiri seçtiğiniz için çok şanslı olduğunuzu söylersek abartmış olmayız. Belkide bir evlilik teklifi ile bu anları unutulmaz kılmak için çoktan kolları sıvadınız bile!


8. İstanbul

Dünyanın en romantik şehirlerinden biri de çok yakınınızda. Sevgilinizle birlikte İstanbul’ un muazzam ” Boğaz manzarasında, Kız Kulesi ya da Galata Kulesinde”  harika bir yemek eşliğinde sevgilinizle yapacağınız doyumsuz sohbetleri tercih etmek isterseniz çok da uzaklaşmanıza gerek yok.


9. Safranbolu

“Unesco Dünya Kültür Mirası”  listesinde yer alan harika Safranbolu evlerinde konaklayarak ” 18. ve 19. yüzyıl “ Osmanlı kent yaşamının ve tarihi dokusunun günümüze kadar korunarak geldiği bu özel şehirde sevgililer gününü geçirmek de İstanbul’ a yakın bir alternatif olarak değerlendirilebilir.


10. Doğu Ekspresi – Van Gölü Ekspresi

Bu özel günü sevgilinizle birlikte yolda geçirmek de farklı bir alternatif olabilir. Şu sıralar oldukça popüler olan Doğu Ekspresi ile Kars’a seyahat edip donmuş Çıldır Gölü’ nde “Sil Baştan” filminin o unutulmaz sahnesini yaşamaya ne dersiniz? Endişe etmeyin; pencerenizden yolculuğunuz boyunca harikulade “ karla kaplı dağ ve göl manzaraları ” eksilmeyecek. Yanınıza birkaç şişe şarap ve biraz mum almayı da unutmayın.

Doğu ekspresi bileti satın almayı düşünür ve daha detaylı bilgi edinmek isterseniz T.C.D.D Doğu Ekspresi – Karsrail yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Doğu Ekspresi ile ilgili bilet alma konusunda sorun yaşıyorsanız T.C.D.D Doğu Ekspresi – Nasıl Bilet Alınır? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Doğu Ekspresine bilet bulamayanlar için yepyeni bir alternatif de mevcut, Van Gölü Ekspresi. Üstelik T.C.D.D Van Gölü Ekspresi bileti bulmak şimdilik çok daha daha kolay!


11. Barselona

İspanya’nın ikinci büyük kenti olan Barselona, İspanya’da Katalonya Özerk Topluluğu ve Barselona ilinin merkezi konumunda yer alır . İspanya’ nın kuzeydoğusunda olup, İspanya-Fransa sınırının ise 150 km kadar güneyindedir.

Deniz, kum, güneş, sabaha kadar “sınırsız eğlence” tatili isteyenler için belkide en ideal şehirlerden biri. Hazır gitmişken “FC Barcelona” futbol takımının maçını da Avrupa’nın en büyük, dünyanın üçüncü en büyük stadyumu olan “Camp Nou” stadında izlemek de isteyebilirsiniz. Ne romantik ama! Daha fazlası için “Barselona Gezi ve Seyahat Rehberi”ni ziyaret edebilirsiniz.

TEILEN
Sonraki İçerikBrugge Gezi ve Seyahat Rehberi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here