T.C.D.D Van Gölü Ekspresi – Vanrail Yataklı Vagon Bileti

0
5500
Van Gölü Ekspresi – Rota

Geçtiğimiz yılın ve bu kışın trend seyahati Karsrail’ a rakip geldi. Doğu ekspresi konusunda daha fazla yardıma ihtiyacınız olması durumunda Doğu Ekspresi – Karsrail yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Doğu Ekspresi ile artık Van’ ı da ziyaret edebilirsiniz. Kars seyahatinin ardından gezginler yüzlerini şimdi bir de Van’ a çevirdi. Sosyal medyada özellikle instagramda büyüyen Karsrail çılgınlı, şimdi de “Vanrail” ile giderek büyüyor. Sosyal medya hesabından “Pek yakında Van etkinliğinde 12 bin gençle oradayız” bildirisi yaparak gezginleri heyecanlandıran bir başka deneyimi daha duyurdular. Van’ lı turizmciler “Kars gezilerinde Çıldır Gölü’nde balık avlayan, Sarıkamış’ı ve Ani Harabeleri’ni gezen, Kars mutfağını tadan gençler Van’da da birçok güzellikle karşılaşacak.” dediler.


Van Kahvaltısı

Van Gölü Ekspresi – Van Kahvaltısı

Zengin, doğal, ve çok fazla peynir seçeneği sunan Van kahvaltısı güne güzel bir başlangıç yapmak için ideal.

Van kahvaltısı dışında “Van Gölü Ekspresi” seyahatinde görebileceğiniz o harika ötesi yerleri ise şöyle sıralayabiliriz.

-Van Gölü,

-Van Kalesi,

-Akdamar Adası,

-Van Kedisi,

-Van Kahvaltısı,

-Kayak Merkezi

Tüm bu mükemmel yerler dışında Van’ a özgü “Keledoş” gibi yöresel yemekleri de tadabileceksiniz.


 

Karsrail’ a Bilet Bulamayanlar

Karsrail’ a bilet bulma konusunda çok fazla sorun yaşandığı herkes tarafından biliniyor. Doğu Ekspresi ile ilgili bilet alma konusunda sorun yaşıyorsanız T.C.D.D Doğu Ekspresi – Nasıl Bilet Alınır? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sorun gezginleri “Vanrail” ile ziyaret etme yöneltti. Bu rota için baharda kolayca bilet bulabilmeyi size garanti etmiyoruz ama şimdilik “Van Gölü Ekspresi” ile Van’ a bilet bulmak çok daha kolay!


Van Gölü Ekspresi İçin Hangi Bileti Almak Mantıklı?

Bilet alırken hangi vagondan alacağınız konusunda sorun yaşıyorsanız bu yazımız tam da size göre. Seyahat yaklaşık olarak “25 saat” sürüyor. Bu saatlerin keyfini doyasıya çıkarmak için kendinize en uygun vagonu belirleyebilmeniz için yardımcı olacağını ümit ediyoruz.

Pulman Vagon: Gidiş yönüne bakan 2+1 koltuk düzeninde olan otobüs koltuklarına benzer koltuklara sahip olan vagondur. Kısa süreli seyahatler için tercih edilebilir, fakat bu koltuklar Vanrail ruhuna aykırı. Sanki bir otobüste yolculuk yapıyormuşsunuz hissi uyandıran bu koltuklarda seyahat etmek etmek koltuklar yatmadığı için biraz yorucu bir seyahat deneyimi olabilir.

Örtülü Kuşetli Vagon: Örtülü kuşetli vagonlar oda şeklinde ve 4 kişiliktir. Trende bulunan yataklı vagonlu odalara “kuşet” deniliyor. Odada 2 kişinin karşılıklı oturabildiği 2 adet koltuk bulunuyor ve  yatak olabiliyor. Koltukların üst katlarında da yataklar mevcut. 4 kişilik bir arkadaş grubu için 1 örtülü kuşetli oda veya 2 yataklı oda almak oldukça mantıklı olacaktır.

Yataklı Vagon: Yataklı vagonlar Karsrail’ da harika vakit geçirebilmek için en makul olanı. 2 kişi için ranza, buzdolabı, masa ve lavabo bulunuyor. Trendeki “en rahat” seyahat şekli burası gibi görünüyor. Sevgilinizle birlikte “romantik bir seyahat deneyimi” yaşamak isterseniz bu vagonu tercih edebilir, daha fazla romantik seyahat önerileri için romantik seyahat önerileri yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

Yemekli Vagon: Trenin yemek yenilebilen, restaurantının bulunduğu vagondur. Bu vagon için bilet almaya gerek yok.
Trendeki “yemek kalitesi” harika olmasa da fiyatlar yeterince uygun. Tren mola verdiğinde yalnızca 10 dk’ lık mola verildiği için tüm ihtiyaçlarınızı önceden halletmiş olmanız faydanıza olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here